Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel sağlık kuruluşlarında fark ücreti ödemeden tedavi olmayı kim istemez ki! Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, fark ücretine ve diğer masraflara karşı her zaman yanınızda!

''Her işin başı sağlık.'' gibi pek çok atasözümüzde, sağlığın ne kadar önemli ve değerli olduğu anlatılır. Asırlar boyunca büyüyüp gelişen ve bugünlere ulaşan Türk vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile en önemli ve değerli varlıklarınızdan biri olan sağlığınızı korumanıza yardım eder.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, poliçeniz süresince ortaya çıkacak hastalıklar ile başa çıkabilmeniz konusunda en büyük yardımcınızdır. Özel hastanelerdeki muayene, tetkik ve tedavi giderlerinin size maddi olarak ağırlık yapmasının önüne geçer yani yapacağınız sağlık harcamaları, poliçenizde yer alan teminatlar doğrultusunda, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından karşılanır. Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'ndan faydalanabilmek için anlaşmalı kurumlardan hizmet almanız gerekmektedir.

Her Zaman Yanınızda: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sigortalı kapsamında yer alıp Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsanız, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın ayrıcalıklı dünyasına dâhil olabilirsiniz. Diğer şartları ise hemen aşağıda yer alan, ''Bilmeniz Gerekenler: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları'' başlığında bulmanız mümkün. Eğer siz de ''Sağlık sigortasının kapsamında neler var?'' diye merak ediyorsanız, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sahip olabileceğiniz teminatlar şöyledir:

VAKIF TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI
TEMİNATLARUYGULAMAŞİRKET KATILIMILİMİTLER
ANLAŞMALI KURUMANLAŞMASIZ KURUM
Yatarak TedaviYILLIK 100%GEÇERSİZLİMİTSİZ
AmeliyatYıllık100%GeçersizLimitsiz
Dahili YatışYıllık100%GeçersizLimitsiz
Yoğun BakımYıllık100%GeçersizLimitsiz
Özellikli Tıbbi MalzemeYıllık100%Geçersiz30.000 TL
Suni UzuvYıllık100%Geçersiz10.000 TL
Küçük MüdahaleYıllık100%GeçersizLimitsiz
Ayakta Tedavi*YILLIK100%GEÇERSİZLİMİTSİZ
Doktor Muayene**Yıllık100%Geçersiz10 kez
Tahlil-Röntgen Yıllık100%GeçersizLimitsiz
İleri Tanı YöntemleriYıllık100%GeçersizLimitsiz
Fizik TedaviYıllık100%Geçersiz2.000 TL
AmbulansYıllık100%GeçersizLimitsiz

Doktor muayenesine bağlı olarak doktorun talep ettiği tetkikler (tahlil, röntgen, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi) ayrı bir muayene olarak sayılmayacak olup ayakta tedavi muayene limiti içerisinde değerlendirilecektir.

**Kurumsal anlaşmalarda limitler değişkenlik gösterebilir.

Teminatlar biraz kafa karıştırıcı gelmiş olabilir. Sizin için süreci biraz daha kolaylaştıralım. İşte, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na katılmak için 3 neden:

 • Özel hastanelerin birçoğunda yüksek ücretler tahsil edilmek istenir. Çünkü sağlık, tahmin edebileceğiniz gibi pahalı bir hizmettir. Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için ödeyeceğiniz primler ise özel hastanelerin muayene ya da tedavi sürecinde karşılaşacağınız ücretlerden çok daha azdır.
 • Acil tıbbi danışma ya da ambulans gibi hizmetler ile Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, en kötü anınızda yanınızda olur ve sizin için süreçleri kolaylaştırır. Acil tıbbi danışma ya da ambulans hizmetlerinden kolayca yararlanabilmeniz için 7/24 hizmet veren Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hattı vardır. 0850 222 1957-1 numarasını tuşlayıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sigorta sayesinde SGK hastanelerine ek olarak özel hastanelerin imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Böylece farklı uzmanlardan hızlıca görüş almanız kolaylaşır.

Bilmeniz Gerekenler: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları

Neredeyse her sigortada olduğu gibi Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın da bazı şartları bulunur. Bunlar, kısaca aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • SGK tarafından sigortalı olarak kapsama alınan, T.C. sınırları dâhilinde ikamet eden/edecek, doğum tarihinden itibaren 15 günü tamamlamış bebekler ve 60 yaşından gün almamış kişiler sigortaya kabul edilirler.
 • SGK ile anlaşmalı olan ve Anlaşmalı Kurum Ağı'nda yer alan sağlık kurumlarında geçerlidir.
 • SGK güvencesini özel anlaşmalı hastanelerde kullanmak isteyen sigortalıların fark ücretini, poliçe özel ve genel şartları doğrultusunda karşılar.
 • 3 yıl gibi kısa bir sürede yenileme garantisi bulunmaktadır.
 • Sigorta primi peşin veya blokeli taksitli ödenebilir.
 • Ücretsiz ambulans hizmeti bulunmaktadır.
 • 18 yaşından küçük çocuklar, aile poliçesinde yer alabilir veya tek çocuk olarak sigorta teminatına dâhil edilebilirler. 0-5 yaş aralığındaki çocuklar sadece Yatarak Tedavi (YT) plan alarak tek başına sigortalanabilir.

Vakıf Emeklilik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın şartları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz.

Avantajlı: Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Elde Edeceğiniz Avantajlar

Kolayca randevu almak, farklı doktorlara danışıp tedavi olabilmek ve 7/24 sağlık danışmanlığı alabilmek, Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nın size sağlayacağı en büyük avantajdır. Bunun dışında Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ekonomik olarak da size avantaj sağlar. Örneğin şirket çalışanlarınız için sigorta yaptırdığınız zaman, farklı indirim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca grup halinde sigorta ya da aile olarak sigorta seçeneği de indirim sunar. Sizin için en önemli avantajlar ise aşağıdaki gibidir.

 • Poliçede 2 veya daha fazla sigortalı olması durumunda %10 aile indiriminden faydalanabilirsiniz.
 • Bordro ile ücret alıyorsanız, başka bir deyişle maaşlı çalışıyorsanız; Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primi, primi ödeyeceğiniz ayda elde ettiğiniz brüt kazancınızın %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.
 • Gelir vergisi beyannamesine tabi iseniz ödeyeceğiniz Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası priminin (primin gelirin elde edildiği yılda ödenmiş olması ve ücret geliri elde edenlerin ücretlerinin safi tutarının hesaplanması sırasında ayrıca indirilmemiş bulunması şartıyla), beyan ettiğiniz yıllık gelirinizin %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili bazı özel şartlar var. Bunlar hakkında bilgi almak için link'e tıklayabilirsiniz.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!