T. Sağlık Sigortası

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK hizmetini Özel Hastanelerde kullanmak isteyen sigortalıların fark ücretini karşılayan sağlık poliçesi.

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile başınıza gelebilecek beklenmedik bir sağlık problemi veya geçirdiğiniz bir kaza sonucunda fark ücreti ödemeden 7/24 sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Neden Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sahibi Olmalıyım?

Herhangi bir sağlık problemi veya geçirdiğiniz bir kaza sonucunda ayakta ya da yatarak alacağınız sağlık hizmetleri karşılığında ödeyeceğiniz fark ücretini teminat altına alıyoruz.

Siz Sağlık Hizmetlerine Kolayca Ulaşın diye, "Farkı" Bizden!

Anlaşmalı özel hastanelerce özel ve genel şartlar kapsamında SGK teminatının üzerindeki maliyetini Vakıf Emeklilik olarak biz karşılıyoruz, size ve ailenize sağlıklı ve kaliteli bir hayatı yaşamak kalıyor.

İhtiyacınıza uygun olarak Yatarak Tedavi ya da Yatarak+Ayakta tedavi planlarından birini seçebilirsiniz.

SGK'lı çalışanlar özel hastanelerden hizmet aldığında SGK ücretin belli bir kısmını karşılar. Kalan kısmı ise sigortalı ödemek durumundadır. İşte Vakıf Tamamlayıcı sağlık sigortası bu durumda devreye girer ve kalan kısmı teminat altına alır, cebinizden hiç para çıkmaz. Böylece maddi ve manevi olarak konforlu bir hizmet almış olursunuz.

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları nelerdir?

Yatarak Tedavi

 • Ameliyat
 • Dahili Yatış
 • Oda Yemek Refakatçi
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi, Radyoterapi,Diyaliz
 • Koroner Anjiografi
 • Özellikli Tıbbi Malzeme (yıllık 30.000 TL limitli)
 • Suni Uzuv (yıllık 10.000 TL limitli)
 • Küçük Müdahale

Ayakta Tedavi

 • Doktor muayene
 • Tahlil Röntgen
 • İleri tanı yöntemleri
 • Fizik tedavi (yıllık 2.000 TL limitli)

giderlerini yılda 10 vaka ile sınırlı olarak %100 karşılıyoruz.

Kara Ambulansı

Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri acil durumlarda 0 850 222 1957-1' i arayarak Kara Ambulansı hizmetimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Acil Tıbbi Danışma

Deneyimli doktor ve hemşirelerden oluşan kadrosu ile 7/24 çalışan sadece Vakıf Tamamlayıcı sağlık sigortalılarına hizmet veren ücretsiz bir sağlık danışma hattıdır. Sigortalılarımız sağlık konusunda bir profesyonele danışma ihtiyacı duydukları her anda danışma hattını arayarak, tıbbi konularda danışmanlık ve destek alabilirler.

Acil tıbbi danışma hizmeti için 0 850 222 1957 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nerelerde Geçerlidir?

SGK ile anlaşmalı olan ve Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigorta'nın "Tamamlayıcı Anlaşmalı Kurum Ağı"nda yer alan sağlık kurumlarında geçerlidir.

SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun da SGK ile anlaşmalı olması ve hastanenin kadrolu hekimi olması gerekir.

Vergi Avantajım Ne Olur?

Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz.

Serbest meslek sahibiyseniz; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz.

Nasıl Başvururum?

Vakıf Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'ndan faydalanabilmek için Vakıf Emeklilik ve Hayat AŞ. Bölge Müdürlüklerimize ya da 0850 222 9 237 no'lu Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Nasıl Ödeme Yaparım?

Katkı prim ödemelerinizi Tüm kredi kartlarından peşin veya anlaşmalı kredi kartlarından 9 eşit taksitle ödeyebilirsiniz.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!