Hakkımızda

Biz Kimiz?

1991 yılında hizmet vermeye başlayan şirketimiz, 2003 yılında aldığı Bireysel Emeklilik lisansı ile Bireysel Emeklilik Sistemi'nde faaliyet göstermeye hak kazanmış olup, Türkiye'nin isminden en çok söz ettiren ve en hızlı büyüyen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biridir.

Köklü bir vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik, Türkiye'nin en önemli yerel sermaye paydaşlarından VakıfBank'ın iştirakidir. Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin ortaklık yapısı, %53,9 T.C. Vakıflar Bankası TAO, %37,10 Güneş Sigorta A.Ş., %9 diğer hissedarlar şeklinde oluşmaktadır.

Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan Vakıf Emeklilik 17 bölge müdürlüğü, direkt satış ekibi ve acenteleriyle ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Yaygın bankasürans ağına sahip olan Vakıf Emeklilik, yurt geneline yayılmış VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası ve ICBC Turkey Bank ile dağıtım kanalı olarak çalışmakla beraber Türkiye Finans Katılım Bankası ile de iş birliği içerisindedir.

Kalite Anlayışımız

Vakıf Emeklilik, hizmet kuruluşu olmanın bilinci içerisinde, sigortalıların ve katılımcıların haklarını güvence altına alarak hizmet sunmayı ''Kalite Politikası'' olarak kabul etmiştir.

Vakıf Emeklilik, tüm çalışmalarında müşterilerimizin çeşitlilik gösteren ihtiyaçlarının bizi yönlendirdiğine inanır ve müşterileri ile sürekli beraberliği amaçlar. Bu doğrultuda, değişen pazar ve rekabet koşullarını yakından izlemenin ve müşterilerimizi dinlemenin önemini kabul eder ve müşteri memnuniyetini en önemli ilkesi olarak benimser.

Vakıf Emeklilik, çalışmalarında etkin, sürekli gelişim ve iyileştirmeyi hedefleyen yöntemler benimser ve bu yöntemleri Kalite Hedefleri doğrultusunda uygular.

Çalışan odaklı bir yaklaşımla, çalışanlarımızın mutluluğu ve memnuniyetini sağlama konusunda azami çabayı gösterir, onlara gelişim imkânı sunarak çalışan bağlılığını en üst düzeyde tutmayı hedefler.

Yenilikleri, dünyadaki gelişmeleri izler ve çözümler geliştirir. Müşterilerinin tüm soru ve oluşabilecek sorunlarını tek bir noktadan bütünsel olarak en kısa sürede doğru olarak çözümler.

Vakıf Emeklilik ve acenteleri, hizmetin sunulmasında öncelikle dürüstlüğü ve güvenilirliği ön plana alıp, görev ve sorumluluklarının bilinci içerisinde çalışmalarını sürdürür ve bunu başarılarının bir aracı olarak kabul eder.

Misyon & Vizyon & Değerler

VİZYONUMUZ

Emeklilik ve Hayat sigortacılığı sektöründe lider ve en beğenilen öncü şirket olmak

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin gelecek hayalleri için çalışmak.

DEĞERLERİMİZ

  • Karşılıklı Güven
  • Değer Katma Bilinci
  • Özgün ve Yenilikçi
  • Sonuç Odaklılık
  • İnsan Odaklılık
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!