İnsan Kaynakları

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

İnsan Kaynakları ekibi olarak, Şirketimizin vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda tüm çalışma arkadaşlarımızın, yetkinliklerini kullanabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, mutlu ve sağlıklı çalışanlar olabilecekleri bir organizasyon oluşturmak için çalışıyoruz.

GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ!

Vakıf Emeklilik Ailesi olarak sürekli gelişime açık bir kültüre, ortak değerler ve prensiplerle hareket eden yetenekli insanların oluşturduğu bir topluluğa sahibiz. Şirketimizin sürdürülebilir performansını en üst düzeye çıkarmak için İnsan Kaynakları ekibi olarak çalışanlarımızın mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını odağımıza alıyoruz.
''Gelecek Biziz'' temamızla yola çıkarak çalışanlarımızla birlikte hayal ediyor ve geleceğe başarılı izler bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İnsan Kaynakları Vizyonumuz

Vakıf Emeklilik'in başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin sürekliliğini sağlarken müşteri odaklı, topluma ve çalışanlarına karşı sorumlu, değerlerinden taviz vermeyen, yenilikçi ve sürdürülebilir İK uygulamalarıyla bireysel emeklilik ve sigortacılık sektöründe en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumunu korumak

İnsan Kaynakları Misyonumuz

İnsan Kaynakları fonksiyonlarının planlanması ve uygulanmasında iç ve dış müşterilerle koordinasyon içinde çalışmak ve böylece Vakıf Emeklilik’in sektörde üstün nitelikli çalışanlar için en çok tercih edilen şirket olmasını sağlamak

İnsan Kaynakları Stratejimiz

Doğru insanın, doğru işleri yapmak üzere, doğru yerde ve doğru zamanda bulunmasını sağlamak

Motive olarak potansiyelini verimli kullanmasına ve sürekli yüksek performans göstermesine destek olmak

İŞE ALIM

  • Vakıf Emeklilik Ailesi olarak belirlenen ''Yetkinliklerimiz'' doğrultusunda, adayları/çalışanları en uygun/doğru pozisyona yerleştirmek ana hedefimizdir.
  • Her yıl lise ve üniversite öğrencisi stajyerleri Şirketimizin birçok departmanında görevlendiriyor, yüksek performans gösteren stajyerlere uygun pozisyon olması durumunda iş imkanı sağlıyoruz.

Özgeçmişinizi isealim@vakifemeklilik.com.tr e-mail adresine göndermeniz dahilinde uygun pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanımıza kaydedilecektir.

Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

PERFORMANS VE KARİYER YÖNETİMİ

  • İdari kadrolarda, her bir görev için belirlenen hedefleri, performans yönetim sistemiyle yılda bir gözden geçiriyor ve yıl sonunda değerlendiriyoruz.
  • Şirketimizde gelişim yolculuğunu, saha ve saha dışı olarak iki kanalda yapılandırıyoruz. Her bir pozisyonun başarı profillerini belirleyerek, bu profildeki yetkinliklere uygunluk ölçümleri ve gelişim planları ile destekli ilerliyoruz.
  • Kariyer planlama ve gelişim modeli çerçevesinde ilgili birimlerle koordineli olarak yatay ya da dikey ilerleme kriterlerini sağlayan çalışanların; tayin, terfi, atama ve görev değişikliklerini gerçekleştiriyoruz.
  • Vakıf Emeklilik’in tüm pozisyonlarının gerektirdiği Temel Yetkinlikler'in yanı sıra, her bir görev için özel olarak belirlenen Fonksiyonel Yetkinlikler ve yönetim kadrolarından beklenen Liderlik Yetkinlikleri'ni çoklu araçlarla değerlendiriyoruz.

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

  • İş sağlığı ve güvenliğini, günlük çalışmanın önceliği olarak benimseyerek iş sağlığı ve güvenliği koşullarının sağlanması, geliştirilmesi ve takip edilmesi politikasını benimsiyoruz.
  • Şirketimizin çalışanlarını, önleyici ve koruyucu sağlık bakış açısıyla bilinçlendirerek sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlamak için çalışıyoruz.
Sağlığınız Bizim İçin Önemli!