Tazminat Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Talebi Nasıl Oluşturulur?

Ferdi kaza sigortası poliçenizde belirtilen teminatları alabilmek için Vakıf Emeklilik ile iletişim kurmanız gerekir. Yukarıda yer alan formlardan gerekli olanı ya da olanları doldurup ıslak imza ile, Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü, Vakıf Emeklilik Bölge Müdürlükleri ya da Vakıf Emeklilik acentelerine ilettikten sonra teminat tutarını almaya başlayabilirsiniz. Teminatlardan bazılarının nasıl alınacağı hakkındaki detayları ise aşağıdaki bölümlerde bulabilirsiniz.

Kaza Sonucu Vefat Teminatını Lehtar/Mirasçı Tarafından Nasıl Alınır?

Kaza sonucu sigortalının vefat etmesi durumunda, sigortalı tarafından lehtar belirlendiyse lehtar, aksi halde sigortalının mirasçıları poliçede belirtilmiş olan teminatı alabilirler. Bu sıfatlardan birine haiz iseniz, ölüm belgesi gibi ''Kaza Sonucu Vefat Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' listesinde yazan evrakı derlemeniz gerekir. Belgeleri topladıktan ve doldurduktan sonra, Vakıf Emeklilik'e ulaştırmalısınız.

Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı Nasıl Alınır?

Kaza sonucu maluliyet teminatını alabilmeniz için öncelikle poliçenizi kontrol etmeniz gerekir. Poliçeniz, bu teminatı karşılıyor ise ''Kaza Sonucu Maluliyet Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' formunda sıralanan evrakı edinip Vakıf Emeklilike ulaştırmanız gerekir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı Nasıl Alınır?

Kaza sonucu tedavi masrafları, bazı poliçeler tarafından karşılanır. Poliçeniz içerisinde tedavi masrafları teminatı yer alıyor ise ''Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' listesinde yazan evrakı bir araya getirmeniz ve Vakıf Emeklilik'e iletmeniz gerekir.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!