Bestekar

BES'te Kâr Paketi ile Sizi Bekleyen Fırsatlar

Nasıl Dahil Olunur?

BES'te Kâr'a Dahil Olma Şartları:

Bireysel Emeklilik Sistemi, emeklilik döneminde size ek gelir imkânıyla ikinci bir emeklilik fırsatı sunan ve geleceğinizi güvence altına almanızı sağlayan tasarruf ve yatırım aracıdır.

BES'te Kâr birikim paketiyle Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil olacak 18-35 yaş arası yeni katılımcılar 12 ay vadeli ve 0 faizli 1.500 TL'lik Vakıfbank kredi fırsatından yararlanabilecektir. Kullanmış olduğunuz kredi, 12 ay boyunca birikimli hayat sigortasında değerlendirilecektir ve 12 ayın sonunda bireysel emeklilik hesabınıza aktarılacaktır. 125 TL karşılığında kredi kartıyla ödeme yaparak 40 TL değerinde Worldpuan kazanabilirsiniz. Ayrıca gelir vergisine tabi olanlar %15 vergi indiriminden ve %25 devlet katkısından yararlanarak birikimlerini değerlendirebilecek.

1.500 TL kredi fırsatından yararlanın, birikimlerinizi 3.000 TL'lik birikim paketine dönüştürün.

BES'te Kâr Avantajları

BES'te Kâr Paketi ile birlikte yılda bir kez geçerli;

  • Ücretsiz Medikal Asistans Hizmeti
  • Ücretsiz Diş Sağlığı Paketi
  • Ücretsiz Diyetisyen Desteği

%25 Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılarak hiçbir yatırım aracında olmayan %25 devlet katkısı avantajıyla birikimleriniz büyüsün, değerlensin.

Vergi İndirimi Avantajı

Gelir vergisi mükellefiyseniz gelir vergisi matrahına yansıyan indirimden yararlanabilirsiniz.

Ücretli çalışanlar için aylık brüt ücretinizin %15'i

Serbest meslek sahibi olanlar için yıllık gelirin %15'i kadar

*Her iki grup için de asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla

Ek fayda formu için tıklayınız.

Yasal Metin

*Tarafınıza kullandırılan kredi, borcun devam ettiği 12 ay boyunca birikimli hayat sigortasında değerlendirilecek olup 12 ayın sonunda BES hesabınıza aktarılacaktır. ** Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında sağlanan devlet katkısının üst limiti, yıllık brüt asgari ücretin %25'i kadardır. *** Hayat sigortası primi, ücretli çalışanlar için aylık brüt ücretin %15'i, serbest meslek sahibi olanlar için yıllık gelirin %15'i kadar ve (her iki grup için de asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla) gelir vergisi matrahından indirilebilmektedir.

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!